fbpx

Chirurgia Estetyczna Poznań

Instagram

Operacje plastyczne powiek górnych

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH 

DERMATOPLASTYKA (DERMATOCHALASIS) to zabieg wykonywany przez naszego niekwestionowanego specjalistę chirurgii oka dr Romualdę Wiącek – Czernigę, polegający na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry z powieki górnej. Przypadłość ta spowodowana jest utratą elastyczności skóry powiek, która następuje w wyniku upływającego czasu lub opadania powieki o pochodzeniu okulistycznym.

 

Innym zabiegiem jest PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH BLEFAROPLASTYKA (BLEPHAROCHALASIS), polegający na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z górnej powieki. Przypadłość ta także spowodowana jest utratą elastyczności skóry powiek, która następuje w wyniku upływającego czasu lub opadania powieki o pochodzeniu okulistycznym.   

Aby odpowiednio zakwalifikować do zabiegu plastyki powiek górnych konieczna jest konsultacja z Panią Doktor.

 

EFEKT

Efektem zabiegu jest poprawa estetyki spojrzenia. Następuje wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy,  uwydatnienie oka, które staje się wyraźnie większe. Po zabiegu polepsza się pole widzenia oraz symetria ułożenia oczu. Dodatkowym efektem jest wygładzenie zmarszczek na czole.

WSKAZANIA

Zabieg ten jest dedykowany osobom chcącym odmłodzić okolice oczu oraz nadać swojej twarzy pogodniejszy wyraz,  jak również mającym problem estetyczny lub okulistyczny związany z opadaniem powieki.

PRZECIWWSKAZANIA

Wszelkie choroby nieuregulowane lekami bądź w przebiegu fazy ostrej, nowotwory, ropne stany zapalne, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedokrwistość, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, ciąża.

DZIAŁANIE I BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Blefaroplastyka jest uważana za zabieg bezpieczny. Dzięki dokładnym i skrupulatnie wypełnianym procedurom obarczona jest niewielkim ryzykiem powikłań. Po zabiegu może dojść do podrażnienia spojówki oraz obrzęku powiek, jednak dolegliwości te mijają w ciągu dwóch tygodni.

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZABIEGU

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na nacięciu powieki w miejscu naturalnej zmarszczki, wycięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Następnie rana jest zszywana bardzo cienką nicią, dzięki czemu rana jest praktycznie niewidoczna.

WYMAGANE BADANIA/ ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem lekarz dokonuje szczegółowego wywiadu z pacjentem. Zleca również jeśli to koniecznie badania laboratoryjne. Na 10 dni przed zabiegiem nie można stosować witaminy E oraz aspiryny.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Ze względu na to że plastyka górnej powieki odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, pacjent od razu może wykonywać codzienne czynności samodzielnie. Przez pierwsze 10 dni po zabiegu należy ograniczyć pracę przy komputerze oraz oglądanie telewizji czy czytanie książek, natomiast przez 3 tygodnie nie należy podejmować intensywnego wysiłku fizycznego oraz korzystać z sauny i solarium. Przez kilka tygodni po zabiegu należy nosić okulary przeciwsłoneczne. Szwy są ściągane po 5-7 dniach.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

około 60 – 90 minut

OKOLICE CIAŁA KTÓRE MOGĄ BYĆ OBJĘTE ZABIEGIEM

powieki górne oczu