fbpx

Chirurgia Estetyczna Poznań

Instagram

Zmarszczki okolicy ust

WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK OKOLICY UST

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na podawaniu do skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego.

Nasi lekarze oceniają rodzaj i ich głębokość zmarszczek, co pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu i najskuteczniejszego  zabiegu.

Najczęściej stosowanym zabiegiem redukcji zmarszczek jest zabieg z użyciem preparatów zawierających kwas hialuronowy (tzw. wypełniaczy), które skutecznie i natychmiast wypełniają ubytki w skórze powstałe na skutek starzenia się.

Jeśli zmarszczki powstały na skutek zbyt silnej mimiki twarzy (zmarszczki mimiczne np. tzw. palacza), można wówczas zredukować je przy użyciu toksyny botulinowej.

W przypadku przeciwwskazań do użycia wypełniaczy lub przy drobnych zmarszczkach można zastosować zabieg mezoterapii lub laseroterapii.

 

Przed i po zabiegu

EFEKT

WYPEŁNIACZE

Efekt jest widoczny w zasadzie natychmiast po podaniu preparatu. Skóra staje się napięta i nawilżona. Po kilku godzinach można już dostrzec postępujący proces spłycania się zmarszczek i fałd. Może on trwać jeszcze przez kolejne dwa tygodnie po zabiegu – jest to związanie z zawiązywaniem się wypełniacza. Efekt utrzymuje się od 6 do około 24 miesięcy. Zależy to od indywidualnych predyspozycji i użytego preparatu.

TOKSYNA BOTULINOWA

Efekt widoczny jest od 3-14 dni i utrzymuje się od 3-6- 9 mc (zależy od indywidualnych predyspozycji)

MEZOTERAPIA I LASEROTERAPIA

Efekt widoczny w ciągu kilku tygodni od zabiegu.

WSKAZANIA

Zabieg jest skierowany do osób których problemem są występujące zmarszczki okolicy ust, zarówno spowodowane procesem starzenia się skóry jak i zbyt silną mimiką.

PRZECIWWSKAZANIA

Do głównych przeciwwskazań należy zaliczyć ciążę, okres karmienia piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby nowotworowe, wszelkie ostre stany zapalne, nieuregulowane choroby, choroby autoimmunologiczne, choroby tkanki łącznej oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Podczas konsultacji lekarz ustala inne przeciwskazania w zależności od doboru zabiegu.

DZIAŁANIE I BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Wykonujący zabieg lekarz określa pole zabiegowe oraz dobiera preparat i rodzaj zabiegu.

Stosowane preparaty są najwyższej jakości i posiadają atesty.

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZABIEGU

Na początku lekarz wykonujący zabieg dezynfekuje i znieczula skórę obszaru który ma być obstrzykiwany lub poddany zabiegowi laserowemu.

 

Za pomocą igły lub kaniuli lekarz wprowadza pod skórę preparat, który albo wygładza zmarszczki i napina skórę wypełniając ubytki lub blokuje przepływ impulsów nerwowych, dzięki czemu obszar podania preparatu wygładza się.

WYMAGANE BADANIA / ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Ze względu na bezpieczeństwo przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad mający na celu przeciwwskazań. Pacjent podpisuje również zgodę na wykonanie zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Miejsca po nakłuciach należy utrzymać w czystości i nie dotykać ich nadmiernie. W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu. Przez 3, 4 dni powinno się spać w pozycji leżącej na plecach, aby nie wywierać nacisku na twarz. Forsowne ćwiczenia nie są zalecane przez 3, 4 dni po zabiegu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

około 60 minut

OKOLICE CIAŁA KTÓRE MOGĄ BYĆ OBJĘTE ZABIEGIEM

  • bruzda nosowo-wargowa,
  • zmarszczki marionetki,
  • zmarszczki palacza
  • bruzda bródkowa,
  • okolice ust,

Zabiegi i ceny

Wypełnianie i wygładzanie zmarszczek
od 900 zł
Wolumetria
od 1300 zł (za 1 ml)
Ceny ustalane po konsultacji z lekarzem. Zobacz cennik