fbpx

Chirurgia Estetyczna Poznań

Instagram

Mezoterapia mikroigłowa

MEZOTERAPIA MIKRO I NANOIGŁOWA

Jest to zabieg stymulowania naskórka za pomocą urządzenia do mikro i nanonakłuwania.  

Podczas zabiegu mikronakłuwania wykonuje się kilka tysięcy mikronakłuć celem pobudzenia odbudowy skóry i stymulację syntezy kolagenu. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest przedostanie się dodatkowych składników aktywnych do głębszych warstw skóry (wchłanianie zwiększa się nawet 1000-krotnie).

Podczas zabiegu nanonakłuwania stosuje się wyjątkowo cienkie igły do podania substancji czynnej w celu silnej rewitalizacji skóry. Ten zabieg jest idealny w przypadku skóry cienkiej silnie unaczynionej i trudno gojącej się. Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy wykonywany przez cały rok.

 

EFEKT

Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu. Pełen efekt obserwowany jest najczęściej w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu całej serii. Zalecana ilość zabiegów od 2 do 6 w odstępach jedno , dwutygodniowych.

MIKRONAKŁUWANIE 

Stan zapalny – wydzielanie czynników wzrostu i rozpoczęcie procesu tworzenia się nowych komórek naskórka.

Proliferacja – dalsze wydzielanie czynników wzrostu, druga faza przebudowy skóry, w której powstają m.in. kolagen i elastyna.

Remodeling – przebudowa leczonych tkanek, która poprawia unaczynienie skóry i jej wzmocnienie dzięki pojawieniu się nowego kolagenu

NANONAKŁUWANIE

Silna rewitalizacja skóry, wyrównanie kolorytu. Efekt przeciwstarzeniowy.

WSKAZANIA

MIKRONAKŁUWANIE

spłycenie drobnych i płytkich zmarszczek

liwidacja rozstępów

likwidacja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych

ujędrnianie skóry

wspomaganie terapii wypadania włosów

przywrócenie gęstości i elastyczności skóry

 

NANONAKŁUWANIE

dla osób, z przeciwskazaniem do mezoterapii igłowej lub mikroigłowej

dla kobiet w ciąży, podczas karmienia, chorych na cukrzycę (po wstępnym wywiadzie z lekarzem)

rewitalizacja okolic oczu i ust (odmłodzenie i powiększenie)

rewitalizacja skóry wrażliwej, przebarwionej i unaczynionej

 

PRZECIWWSKAZANIA

Podobne jak przy mezoterapii igłowej. Do głównych przeciwwskazań należą: ciąża, ostre stany zapalne skóry, wirusowe choroby skóry takie jak opryszczka, nieuregulowana cukrzyca, alergia na któryś ze składników substancji podawanych podczas zabiegu, skóra naczyniowa z ryzykiem występowania zwłóknień ( z wyłączeniem nanonakłówania) ,  przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby nowotworowe.

DZIAŁANIE I BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Zabieg mikro i nanonakłuwania jest całkowicie bezpieczny, stosowany u Pacjentów z wrażliwą skórą i niskim progiem bólowym.

Mikronakłuwanie wywołuje pożądany stan zapalny, zaczerwienienie skóry co jest normalnym efektem zabiegu.

Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Najczęściej spotykane to przebarwienia, zaostrzenie opryszczki, odczyn alergiczny na substancje stosowane przy zabiegu.

Nanonakłuwanie jest bezbolesne i nie wywułuje stanu zapalnego.

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZABIEGU

Obszar skóry, na którym będzie przeprowadzany zabieg, jest dokładnie oczyszczany (dezynfekcja lub w razie konieczności usunięcie martwego naskórka za pomocą peelingu) i znieczulany (mikronakłuwanie). Następnie lekarz nakłada, wcześniej dobrany z Pacjentem preparat (PRX – T33, koktajl z gamy Inno – TDS lub osocze bogatopłytkowe), stopniowo wprowadzając go za pomocą urządzenia EstheticPen z dobranym odpowiednim do zabiegu kartridżem do terapii mikro lub nanoigłowej.

Po zakończonym zabiegu nakładany jest krem regenerujący, który może Pacjent stosować samodzielnie w domu.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Może być odczuwalna lekka bolesność obszarów poddanych zabiegowi, lekkie swędzenie, łuszczenie się skóry,  krótkotrwałe pieczenie. Zaczerwienienie i obrzęk mogą utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. Ten dyskomfort będzie zmniejszać się z każdym dniem i jest naturalną reakcją organizmu na zabieg. Nie ma przeciwwskazań do powrotu do codziennych czynności. Przez okres ok. 6 tygodni należy unikać długotrwałej ekspozycji na słońce i korzystania z solarium. Lekarz może zalecić stosowanie kosmetyku łagodzącego i regenerującego skórę.

Nie należy używać preparatów niwelujących stan zapalny.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

od 15 do 30 minut

OKOLICE CIAŁA KTÓRE MOGĄ BYĆ OBJĘTE ZABIEGIEM

  • twarz
  • szyja
  • dekolt
  • brzuch
  • uda
  • pośladki
  • dłonie
  • skóra głowy

Zabiegi i ceny

Mezoterapia mikronakłuwanie
od 500 zł
twarz
od 500 zł
dekolt
od 500 zł
ciało
od 500 zł
dłonie
od 500 zł
Ceny ustalane po konsultacji z lekarzem. Zobacz cennik