fbpx

Chirurgia Estetyczna Poznań

Lipoliza igłowa

LIPOLIZA IGŁOWA/INTRALIPOTERAPIA Aqualyx *

Jest to zabieg, który polega na lokalnym obstrzykiwaniu różnych okolic ciała preparatami powodującymi rozpad tkanki tłuszczowej i przyspieszenie jej metabolizmu.

EFEKT

Lipoliza będąca alternatywą do liposukcji jest zabiegiem, który eliminuje tkankę tłuszczową, poprawia jędrność i gładkość skóry oraz eliminuje cellulit. Efekt iniekcji jest trwały, widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty daje seria nakłuć wykonana w określonym odstępie czasu.

WSKAZANIA

Lokalne otłuszczenia ciała.

PRZECIWWSKAZANIA

Do głównych przeciwwskazań należy zaliczyć: okres ciąży i karmienia piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby nowotworowe, wszelkie ostre stany zapalne, nieuregulowane choroby, choroby autoimmunologiczne, choroby tkanki łącznej. Tego zabiegu nie zaleca się osobą z nadmierną otyłością i cukrzycą.

DZIAŁANIE I BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. W trakcie zabiegu za pomocą cienkiej igły do tkanki tłuszczowej zostaje wprowadzony roztwór powodujący lokalny stan zapalny. Tkanka tłuszczowa ulega rozpadowi, przenika do krwi skąd jest transportowana do wątroby gdzie jest metabolizowana.

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZABIEGU

Lekarz dokładnie oznacza pole zabiegowe i dezynfekuje je. Nakłucia tkanki tłuszczowej wywołują minimalny dyskomfort.

WYMAGANE BADANIA/ ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz określenia dokładnego miejsca zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Przez kilka dni po zabiegu zaleca się spożywanie około 2 litrów wody na dobę. Umożliwi to pozbycie się płynnego tłuszczu. Natomiast przez 3 tygodnie po zabiegu powinno się unikać alkoholu oraz kofeiny gdyż wpływają one na układ limfatyczny, który odgrywa znaczącą rolę w usuwaniu tłuszczu. Wspomagająco można stosować zabiegi z zakresu endermologii.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

ok. 30 minut

OKOLICE CIAŁA KTÓRE MOGĄ BYĆ OBJĘTE ZABIEGIEM

  • podbródek
  • boczki
  • bryczesy
  • wewnętrzne powierzchnie ud fałdki na brzuchu i plecach
  • byczy kark
  • ramiona
  • pośladki
  • okolice pach

Zabiegi i ceny

Modelowanie sylwetki
od 600 zł
Podbródek
300 zł
Boczki
od 400 zł
Bryczesy
500-600 zł
Wewnętrzne powierzchnie uda
500-800 zł
Fałdki na brzuchu i plecach
od 500 zł za jedną ampułkę
Byczy kark
od 300 zł
Ramiona
400-700 zł
Ceny ustalane po konsultacji z lekarzem. Pierwsza konsultacja 100 zł odliczana od ceny zabiegu. Zobacz cennik