fbpx

Chirurgia Estetyczna Poznań

Instagram

Pytania jakie nam zadajecie o problemach estetycznych i zabiegach

Medycyna estetyczna nie tylko upiększa, czy pozwala cofnąć lub zatrzymać oznaki starzenia się skóry. Dzięki najnowszym technikom zabiegowym, nowoczesnym preparatom i doświadczeniu lekarzy nie tylko poprawiamy wygląd ale również możemy pozbyć się wielu problemów skórnych, dyskomfortu, poprawić jakość naszej skóry, leczyć różne dolegliwości, choroby czy uszkodzenia skóry.  

Często piszecie do nas z zapytaniem o zabiegi, które pozwolą pozbyć się Waszych różnych problemów. Chętnie na nie odpowiadamy.
Pamiętajcie jednak, że najskuteczniejszą odpowiedź uzyskacie podczas bezpośredniej, indywidualnej konsultacji z naszymi lekarzami medycyny estetycznej. Zapraszamy do zapisów  👉📞 692 257 900

JAKIE PYTANIA NAM ZADAJECIE?

Pyt: Mam nadmiar skóry na górnych powiekach, tworzą się brzydkie fałdki i ogranicza to moje widzenie, co mogę z tym zrobić?

Rozwiązaniem tego problemu może być przeprowadzenie zabiegu usunięcia nadmiaru skóry z powiek górnych.
Zabieg ten jest dedykowany osobom, które zauważają u siebie problem w postaci np. zmniejszonego pola widzenia, asymetrii ułożenia powiek,  efektu smutnego oka lub chciałyby uwydatnić oko, poprawić estetykę spojrzenia, przy okazji odmłodzić wygląd twarzy i nadać jej pogodniejszy wyraz.

Zabieg usunięcia nadmiaru skóry z powiek górnych jest uważany za zabieg bezpieczny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest wykonywany na sali operacyjnej. Polega on na nacięciu powieki w miejscu naturalnej zmarszczki, wycięciu nadmiaru skóry. Następnie linia nacięcia jest zszywana bardzo cienką nicią, dzięki czemu rana jest praktycznie niewidoczna. Po zabiegu można wrócić spokojnie do czynności zawodowych, natomiast na jakiś czas można trochę ograniczyć czynności obciążające oczy i silny wysiłek fizyczny.

Aby odpowiednio zakwalifikować do zabiegu plastyki powiek górnych konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Zapraszamy więc do kontaktu telefonicznego i konsultacji z naszą Panią dr Romualdą Wiącek – Czernigą, która jest niekwestionowanym specjalistą chirurgii oka, ma ogromne doświadczanie w operacjach np. usuwania zaćmy, a także w zabiegach estetycznych okolic oka, takich jak chirurgiczne wycięcie nadmiaru skóry z powieki górnej.

Pyt: Od jakiego wieku mam rozpocząć korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko zabiegi skoncentrowane na redukcji głębokich zmarszczek czy bruzd, to również zabiegi pozwalające pozbyć się różnych problemów dla których wiek nie jest wyznacznikiem np. niepokojących zmian skórnych, czy dolegliwości stref intymnych, asymetrii części ciała, blizn, cellulitu, rozstępów.

Jeżeli chodzi o profilaktykę i zabiegi odmładzające, to pierwsze oznaki starzenia się skóry zaczynają być widoczne mniej więcej już od 25 roku życia. Pojawiają się minimalne zmarszczki, a z upływem czasu coraz bardziej zauważalna staje się utrata objętości i gęstości skóry. Jeśli dodatkowo nieodpowiednio pielęgnujemy skórę, wówczas pogorszenie jej jakości może być widoczne dużo szybciej.

Dlatego warto umówić się do naszego lekarza na konsultację i dobór odpowiedniego profesjonalnego zabiegu, dopasowanego do aktualnych, indywidualnych potrzeb np. zabiegu nawilżającego, rozświetlającego, oczyszczającego czy wyrównującego koloryt skóry, spłycającego pierwsze zmarszczki i działającego prewencyjnie. Lepiej jest dużo wcześniej zapobiegać, niż potem walczyć z głębszymi zmianami i problemami skóry.

Takimi zabiegami mogą być m.in. mezoterapia z użyciem składników naturalnie występujących w naszym organizmie, zabieg osoczem bogatopłytkowym czy fibryną bogatopłytkową, peelingi medyczne czy pierwsze zabiegi kontrolujące zmarszczki pojawiające się na skutek naszej bogatej mimiki.

Pyt: Mam problem z cieniami i workami pod oczami. Czy mogę się ich pozbyć i jak?

Przyczyn zasinienia i opuchlizn pod oczami może być wiele. Aby wykluczyć choroby czy niewłaściwe nawyki i zadziałać wszechstronnie na problem, warto skonsultować się z lekarzem. Całkowite usunięcie cieni lub worków pod oczami jest trudne, niemniej profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają ich znaczne zredukowanie.

Nasi lekarze polecają m.in. zabieg redermalizacji z użyciem preparatów szwajcarskiej firmy Hyalual. To idealne rozwiązanie dla cieni pod oczami i poprawy jakości skóry. Połączenie kwasu hialuronowego i kwasu bursztynowego, w produkcie Hyalual, działa wyjątkowo skutecznie na okolicę poddawaną zabiegowi, np. redukując zacienienia w okolicy oka i nie tylko, gdyż równolegle poprawiamy kondycję skóry, elastyczność, nawilżenie, a także możemy skorygować drobne zmarszczki. Warto taki zabieg wykonać w serii, aby uzyskać najlepszy efekt.

Dużym uznaniem wśród naszych Pacjentów cieszy się zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatołytkowej, która poza rewitalizacją poprawia gęstość skóry.
Kolejnym uznanym preparatem dedykowanym okolicy oka jest zabieg Jalupro.

Konsultacja z lekarzem pozwoli dobrać zabieg dedykowany potrzebom danego Pacjenta.

 

Pyt: Mam bliznę po cesarskim cięciu, czy można ją zmniejszyć?
Jak mam się pozbyć blizn potrądzikowych na twarzy?
Czy mogę jakimś zabiegiem usnąć bliznę po wypadku?

Blizny powypadkowe, blizny po cesarskim cięciu, po usunięciu znamion, po zabiegach chirurgicznych można usuwać różnymi metodami.
Metodą chirurgiczną – polegająca na wycięciu blizny i ponownym zszyciu lub metodą laserową – polegającą na zastosowaniu impulsu laserowego na powierzchnię blizny, który stymuluje silny naturalny proces odbudowy skóry i tworzenie nowej, zdrowej tkanki w tym miejscu.

Laser frakcyjny CO2 często wykorzystujemy do redukcji blizn potrądzikowych na twarzy (tzw. zabieg Resurfacing) i innych nieestetycznych blizn, nierówności na skórze.

Terapia laserowa uważana jest za skuteczną i bezpieczną metodę. Lekarze wykorzystują laser CO2, ponieważ cenią sobie precyzję i szybkość gojenia się miejsc poddanych zabiegowi.

Mniejsze blizny można opracowywać bez znieczulenia, ale przy większych obszarach najczęściej używany jest krem znieczulający.
Okres gojenia się po zabiegu to ok 7-14 dni, nie wyłącza on natomiast z codziennego funkcjonowania.

W przypadku resurfacingu (laserowe odmładzanie i wyrównywanie skóry) przez kilka dni na całej powierzchni skóry twarzy mogą się tworzyć i utrzymywać strupki, więc warto po zabiegu unikać makijażu i opalania.

Są też inne zabiegi wspomagające redukcję blizn takie jak np. mezoterapia igłowa lub mikroigłowa.
Zabieg ten należy wykonywać w odpowiedniej serii, żeby uzyskać widoczne efekty.

Zapraszamy do zapisu do naszych lekarzy, którzy z pewnością dobiorą najbardziej obiecującą metodę redukcji widoczności poszczególnych blizn.

 

Pyt: Czy u Państwa można wykonać lifting twarzy ale bez użycia skalpela?

Medycyna estetyczna często mylnie kojarzona jest ze skalpelem, tymczasem nasi lekarze potrafią bez jego użycia zdziałać cuda.

Wśród zabiegów liftingujących oferują m.in. zabieg różnego rodzaju nićmi, pośród których dostępne są także nici całkowicie rozpuszczalne, dzięki którym można unieść opadające tkanki na twarzy np. tzw. chomiki, zrobić lifting czoła, wygładzić fałdy i bruzdy, czy unieść brwi lub kąciki ust. Nici stosuje się także m.in. na skórze szyi i dekoltu. Efekt zabiegu widoczny jest od razu i utrzymuje się nawet do dwóch- trzech lat, a przy okazji następuje dotlenienie skóry i pobudzenie jej do naturalnej produkcji kolagenu.

Do modelowania owalu twarzy bardzo często wykorzystywany jest także zabieg z użyciem wypełniaczy z kawasem hialuronowym. To tak zwana wolumetria twarzy, konturowanie kształtu. Można dzięki temu np. uwidocznić cofniętą lub małą brodę, nadać dolnej części twarzy i żuchwy wyraźnych kształtów, poprawić proporcje, przywrócić utraconą objętość twarzy, wypełnić bruzdy i zmarszczki. Ważne jest aby zabieg ten przeprowadzić z użyciem najlepszej jakości preparatu i u zaufanych, doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Wspaniałe efekty uzyskujemy wykonując 7 punktowy lift twarzy Juvederm. Rezultat może utrzymać się nawet do 2 lat.

Zarówno zabieg kwasem hialuronowym czy zabieg nićmi, wykonany w naszej klinice daje niezwykle naturalny efekt, bez sztucznej maski. Skóra wygląda na wypoczętą, naturalnie odmłodzoną.

Jeszcze innymi zabiegami, które łagodnie wymodelują naszą twarz są m.in. lifting laserem frakcyjnym CO2, który pobudza nasza skórę do naturalnej odnowy i uelastycznienia i zabieg Maximus, czyli masaż specjalnymi głowicami, który m.in. wyszczupla i wygładza zmarszczki oraz bruzdy.

 

Pyt: Odczuwam dyskomfort stref intymnych i chciałabym też dowiedzieć się czy mogę poprawić ich zewnętrzny wygląd?

Dbanie o piękno i zdrowie stref intymnych kobiet to już nie temat tabu! Panie coraz częściej korzystają z naszych zabiegów ginekologii estetycznej. Tym bardziej, że pomagają one usnąć wiele dolegliwości intymnych np. suchość pochwy, ciągłe podrażnienia i infekcje czy nietrzymanie moczu. Zabiegi te pomagają także poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych, usunąć defekty poporodowe czy podnieść komfort i równocześnie nasze poczucie atrakcyjności.

W naszej klinice o potrzeby zdrowotne i tematy estetyczne stref intymnych kobiet kompleksowo dbają doświadczone i cenione Panie Doktor ginekolog.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg laserem frakcyjnym Mona Lisa Touch, który właśnie odmładza drogi intymne, zwiększa elastyczność, pomaga zredukować wstydliwe problemy, działa prewencyjnie na przyszłe możliwe problemy kobiece. Zabieg laserem nie wymaga znieczulenia, jest bezpieczny i jest praktycznie bezbolesny oraz wskazany kobietom w każdym wieku.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 umożliwia też redukcję blizn po porodach, cięciu cesarskim, a także odmładza zewnętrzne narządy płciowe, uelastycznia, wygładza, rozjaśnia skórę.

Nasi lekarze wykonują także inne zabiegi z zakresu ginekologii, o które warto zapytać w naszej Recepcji.

 

Pyt: Pojawiły mi się pierwsze zmarszczki na mojej twarzy, skóra nabrała szarego koloru i jest nierówna, jaki zabieg mam wybrać?

Wśród polecanych mało inwazyjnych ale skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, które pomagają poprawić kondycję, koryt naszej skóry i spłycić pierwsze zmarszczki są m.in. zabieg tzw. wampirzy lifting, który polega na podaniu na skórę osocza bogatopłytkowego odwirowanego z krwi pacjenta. Pobudza to proces regeneracyjny, odmładza i wyrównuje fakturę skóry. Następuje zwiększona produkcja nowych komórek naskórka i kolagenu oraz aktywacja mikrokrążenia skórnego.

Równie często nasi lekarze polecają zabieg redermalizacji preparatami firmy Hyalual składającymi się z kwasu hialuronowego i kwasu bursztynowego lub preparatami innej wiodącej marki Juvederm.  Zabieg redermalizacji można wykonać za pomocą mezoterapii igłowej lub mikroigłowej i nanoigłowej.
Zabiegi te korygują drobne zmarszczki, doskonale nawilżają, redukują przebarwienia na skórze i cienie pod oczami, zmniejszają plamy, drobne blizny, mają także działanie przeciwzapalne. Również stymulują produkcję kolagenu i elastyny oraz działają prewencyjnie.

 

Pyt: Mam bardzo wąskie i niesymetryczne usta. Jak wygląda zabieg wyrównania ust?

Zabieg korekty kształtu i wypełnienia ust wykonujemy kwasem hialuronowym. Można zastosować różną ilość preparatu, w zależności od tego jak dużą korektę chcemy uzyskać.

Usta stają się pełniejsze, zdecydowanie bardziej nawilżone, symetryczne i odżywione. To doskonały zabieg również dla osób, które borykają się z suchością ust, popękanymi wargami.

Zabieg jest szybki i wykonywany po znieczuleniu. Dodatkowym, elektem który można uzyskać podczas tego zabiegu jest spłycenie zmarszczek okolic ust.

 

Pyt: Czy laser faktycznie działa na rozstępy?

Laser frakcyjny to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie min. z rozstępami.

Wyraźnie zmniejsza głębokość i szerokość rozstępów, sprawiając ze stają się mniej zauważalne.

Ilość zabiegów zależy od fazy w jakiej są rozstępy (czy są świeże czy stare). Jeśli są świeże to zabiegów może być mniej np. dwa lub trzy i ich leczenie jest zdecydowanie łatwiejsze. Dlatego warto jak najszybciej zadziałać.

 

Pyt: Mam typową skórkę pomarańczową, próbowałam wielu metod ale bezskutecznie. Nie mogę sobie z nią poradzić i jest moim prawdziwym utrapieniem. Czy możecie mi pomóc?

Nasi lekarze stosują niezwykle skuteczną terapię leczenia i profilaktyki cellulitu, tzw. zabieg ALIDYA.

Preparat wprowadzany jest w postaci mezoterapii igłowej lub powierzchniowo w warstwy podskórne. Jest bezbolesny i wymaga powtórzenia ok 7 zabiegów. Celem zabiegu jest uruchomienie mechanizmów poprawiających funkcjonalność tkanek i zahamowanie rozwoju cellulitu. Dodatkowym efektem ubocznym jest redukcja cm.

Innym zabiegiem redukującym tzw. skórkę pomarańczową jest zabieg masującymi głowicami czyli Maximus. Każdy z tych zabiegów przynosi efekty jeśli przeprowadza się go w serii. Można także łączyć te zbiegi.

Która metoda będzie bardziej skuteczna dla danego pacjenta, ustala lekarz oceniając stopień zaawansowania problemu.

Z cellulitem najlepiej zacząć walczyć jak najwcześniej i nie czekać aż skóra będzie widocznie pofałdowana. Jeśli zauważasz, że na Twojej skórze np. brzuchu, udach, pośladkach, ramionach pojawiają się nierówności i grudki warto zgłosić do naszego lekarza medycyn estetycznej.

 

Pyt: Z jakiego zabiegu mogę skorzystać, żeby wyszczuplić brzuch i uda?

Polecamy zabieg Maximus, który jest nieinwazyjnym a skutecznym sposobem na walkę ze zbędnymi centymetrami. Modeluje on sylwetkę i skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Często wykorzystywany jest przez sportowców, którzy jeszcze wyraźniej chcą podkreślić swoje mięśnie.

Zabieg polega na masażu specjalnymi głowicami, działa jednocześnie na trzech poziomach tkanki – skórze, tłuszczu i mięśniach. Wykonuje się go m.in. na takich obszarach jak brzuch (boki, tył), uda (przód, tył, wewnętrzna strona i bryczesy), ramiona (pelikany), pośladki, a nawet na twarz, szyję czy podbródek. Najskuteczniej działa seria zabiegów.

Efektem jest m.in. ujędrnienie, poprawa napięcia skóry, szczególnie po ciąży czy utracie wagi, wymodelowanie sylwetki, dotlenienie, odmłodzenie skóry ciała, delikatny lifting, a nawet redukcja cellulitu.

Zabieg warto połączyć z drenażem limfatycznym w specjalnym kombinezonie zabiegowym.

 

Pyt: Czy można złagodzić zmarszczki mimiczne bez efektu sztucznej maski?

Tzw. kurze łapki, lwia zmarszczka między brwiami, zmarszczki poprzeczne czoła, palacza, królicze i inne zmarszczki mimiczne pogłębiają się wraz z wiekiem, stopniowo przekształcając się w zmarszczki statyczne tzn. widoczne na skórze nawet w bezruchu.

Użycie preparatu relaksującego i zmniejszającego napięcie mięśni mimicznych daje natychmiastowe wygładzenie i odmłodzenie twarzy. To bezpieczny i szybki zabieg, który powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez doświadczonych lekarzy, doskonale zorientowanych w anatomii twarzy i pracujących na najlepszych produktach.

Efekt widoczny jest po paru dniach i utrzymuje się do kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji skórnych pacjenta, jak również jego trybu życia.

Preparatu zwykle nie podaje się w jedno miejsce, gdyż może to zaburzyć symetrię twarzy czy po prostu nie dać satysfakcjonującego wyniku.

Nasi lekarze wiedzą jak uzyskać najlepszy efekt, bez sztuczności, dzięki rozłożeniu preparatu w kilku miejscach (kliku okolicach), aby twarz była naturalnie zrelaksowana i promienna.

 

Pyt: Mam dużo pieprzyków, chciałbym się ich pozbyć, niektóre są nierówne, inne wystające. Czy ich usunięcie jest możliwe?

Zmiany skórne przed usunięciem najlepiej zbadać dermatoskopem i skonsultować z naszymi dermatologami. Tzw. pieprzyki i inne znamiona skórne można usnąć chirurgicznie (skalpelem) ale są też takie zmiany, które lekarz może usunąć  laserowo.

Często nasi lekarze używają dwóch metod jednocześnie, najpierw usuwają zmianę chirurgicznie, a potem opracowują ranę laserowo, żeby uzyskać najlepszy efekt wykończenia miejsca poddanego zabiegowi.

Laserowe usunięcie zmian skórnych umożliwia bezkrwawe przeprowadzenie zabiegu, najczęściej bez pozostawiania blizn.

Zmiany usuwane są w znieczuleniu miejscowym.

Jeśli zmiana oceniana jest przez lekarza jako podejrzana, po wycięciu musi być skierowana na dodatkowe badanie histopatologiczne.

 

Macie inne pytania? Napiszcie do nas lub zadzwońcie. Zawsze służymy poradą!

 

WSZYSTKIE ZABIEGI ZNAJDZIESZ NA:
https://chirurgiaestetycznapoznan.pl/zabiegi/

Chirurgia Estetyczna
Klinika medycyny estetycznej, dermatologii, ginekologii estetycznej
Poznań, ul. Druskienicka 17
GOOGLE MAPS

KONTAKT: 692 257 900
kontakt@chirurgiapoznanska.pl
FACEBOOK
INSTAGRAM

Zapiszcie się do newslettera i bądżcie na bieżąco – formularz w stopce.